Region: Dzień turystyki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wręczenie statuetek 'Wędrowca Świętokrzyskiego” oraz 'SUPER Wędrowca Świętokrzyskiego” będą głównymi punktami Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się dziś w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.
Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest co roku w dniu 27 września jako święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej lub społecznej. Jest zawsze doskonałą okazją do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody pozwalają na uhonorowanie osób zasłużonych dla turystyki, a także wymianę doświadczeń, podsumowanie podejmowanych działań, a zarazem zapoznanie się z aktualną sytuacją rynkową.
W województwie świętokrzyskim Światowy Dzień Turystyki będzie obchodzony po raz 17. Obchody rozpoczną się 8 października o godz. 12. Tradycyjnym elementem obchodów będzie wręczenie statuetek 'Wędrowca Świętokrzyskiego” oraz 'SUPER Wędrowca Świętokrzyskiego”.
W programie obchodów przewidziano również prezentacje i degustacje potraw tradycyjnych naszego regionu, które zostaną przygotowane przez znakomitych kucharzy z wiodących restauracji w Regionie Świętokrzyskim, gospodarstw agroturystycznych oraz producentów regionalnej żywności. Nie zabraknie również kiermaszu rękodzieła.
(Marcin Gabrek)