Region: Dla podstawówek, gimnazjów i średnich szkół…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Regulaminy konkursów i ich opis znajduje się na stronie: www.rpo.podkarpackie.pl.
(Tomasz Łepa)
Zaletą konkursu jest to, że uczniowie przeniosą informacje zdobyte na konkurs na grunt rodziny, rówieśników i to będzie w nim najcenniejsze – mówi Marta Jadach-Stupnicka z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty:

Inną nagrodą specjalną jest wizyta w szkole reprezentacji siatkarzy z drużyny Asseco Resovia Rzeszów:

W konkursie przewidziano także nagrody specjalne. Nagrodzeni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mieli szansę wygrać wycieczkę do Brukseli na zaproszenie Tomasza Poręby posła do Parlamentu Europejskiego:

Celem konkursu jest promowanie korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także pokazanie młodym ludziom, jakie perspektywy daje im realizacja unijnych projektów. Uczniowie szkół podstawowych będą musieli narysować komiks. Przygotowując komiks, dzieci będą miały za zadanie pokazać m.in., w jaki sposób unijne projekty zmieniły ich świat, a także miejscowości lub region, w którym mieszkają. Gimnazjaliści będą mieli za zadanie napisać tekst piosenki zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą musieli stworzyć prototyp gry planszowej – mówi Grzegorz Bartnik zastępca dyr. Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym:

Konsole do gier Xbox One, tablety i telefony komórkowe czekają na tych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy w najciekawszy sposób pokażą, jak inwestycje z Unii Europejskiej zmieniły Podkarpacie. Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Mówi Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl: