Region: Biblioteki w wakacje

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Okazuje się, że wśród czytelników dominują kobiety. Mężczyźni natomiast sięgają po książki sensacyjne, historyczne i literaturę faktu.
(Anna Żuber, Sabina Zięba)
/fot: sxc.hu/
Dodaje również, że aktualnie absolutnym bestsellerem jest książka 'Zanim się pojawiłeś', autorstwa Jojo Moyes'a, ze względu na niedawną ekranizację. To po tę publikację czytelnicy zapisują się w kolejkę.
A czym interesują się młodsi czytelnicy?

Większość czytelników, którzy odwiedzają bibliotekę w wakacje poszukuje nowości wydawniczych. Wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się literatura piękna i popularna sprzyjająca rozrywce i przyjemności.
Z kolei w Tarnobrzegu w czasie wakacji rośnie zainteresowanie wypożyczaniem książek w miejskiej bibliotece.
Przeważają czytelnicy dorośli – dzieci preferują zajęcia prowadzone przez bibliotekę.
O tym po jakie gatunki najchętniej sięgają tarnobrzeżanie w rozmowie z Sabiną Zięba mówi kierownik działu Udostępniania Zbiorów Monika Sadkowska:

Biblioteka w wakacje to nie tylko książki:

Do biblioteki w wakacje zaglądają również turyści:

Półmetek wakacji za nami. Ci, którzy nie wyjechali na urlop, lub już z niego wrócili a nie mają, co zrobić z wolnym czasem mogą sięgnąć po książkę, na przykład z biblioteki. Jak się okazuje również w czasie wolnym od szkoły placówki cieszą się dużym zainteresowaniem.
Małgorzata Chrzelest z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu w rozmowie z Anną Żuber zdradza, jakich gatunków szukają w tym okresie czytelnicy: