Region: A4 przejzezdna

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

41-kilometrowy odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław został oddany do ruchu. Dziś około godz. 10.00 pierwsze samochody przejechały głównym ciągiem autostrady łączącej dwie granice Polski – na zachodzie w Jędrzychowicach, a na wschodzie w Korczowej. Tym samym najdłuższa, bo mająca 672 km, trasa biegnąca od zachodniej do wschodniej granicy kraju jest już przejezdna.
Wykonawcy ostatniego odcinka, konsorcjum BUDIMEX –STRABAG, wywiązali się z zadania w 16 miesięcy. Do wykonania pozostało dokończenie niektórych prac poza ciągiem głównym autostrady, co nastąpi do 20 października 2016 r. Konsorcjum budujące autostradę A4 na odcinku Rzeszów-Jarosław zapewniło jego przejezdność w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i potrzebą usprawnienia komunikacji pielgrzymów z Ukrainy.
Inwestycja kończy realizację budowy najdłuższej autostrady w Polsce. Autostrada ponadto przejmie znaczną cześć ruchu z drogi krajowej nr 4 oraz ruchu tranzytowego przez Rzeszów, Łańcut i Przeworsk, którego skalę szacuje się na 30 tys. samochodów na dobę.
(Dominika Miś)