Raniżów: Kolejny zatrzymany w aferze korupcyjnej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zarzuty pomocnictwa wójtowi w przekroczeniu uprawnień i usiłowania oszustwa na szkodę gminy Raniżów usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. To kolejne zarzuty w śledztwie dotyczącym m.in. korupcji w Urzędzie Gminy w Raniżowie.
Zatrzymany jest szóstym podejrzanym w śledztwie, w którym zarzuty usłyszał m.in. wójt gminy Raniżów Daniel F., który aktualnie jest tymczasowo aresztowany. 
Mężćzyzna jest pełnomocnikiem jednej z firm działających w Raniżowie. Śledczy zarzucają mu pomaganie wójtowi w przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia przez niego korzyści majątkowych. Przekazał mu opieczętowane firmowym stemplem faktury in blanco, które wójt rozliczył w urzędzie. Zatrzymany usłyszał też zarzut usiłowania oszustwa na szkodę gminy Raniżów, chodzi o kwotę ponad 36 tysięcy złotych.
Według ustaleń policjantów, zatrzymany usiłował doprowadzić pracowników urzędu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wydzierżawił on od gminy ośrodek wypoczynkowy. Zgodnie z umową miał regulować czynsz dzierżawny. Umowa przewidywała obniżenie czynszu w przypadku inwestycji w podniesienie standardu ośrodka.
Podejrzany przedstawiał fikcyjne faktury dokumentujące nie wykonane roboty, na podstawie których wyłudził zwolnienie z czynszu. Mężczyzna został już przesłuchany. Po przedstawieniu zarzutów prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, prowadzi Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 
(Pawel Galek)