Radomyśl Wielki: Turniejowe eksperymenty.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim była organizatorem Gminnego Turnieju Ekologicznego dla klas trzecich. Odbywał się on po raz osiemnasty pod hasłem 'Przyroda i my'.
W turnieju wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół: Dąbrówki Wisłockiej, Janowca, Partyni, Radomyśla Wielkiego, Rudy, Zdziarca i Żarówki.
Trzecioklasiści musieli rozwiązać test z wiadomości przyrodniczo – ekologicznych. przygotować krótką prezentację na temat wybranego parku narodowego w Polsce w formie plakatu.
Musieli się także wykazać spostrzegawczością w rozpoznawaniu różnych zwierząt żyjących w Polsce.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zadanie 'Mali badacze', które polegało na zaprezentowaniu eksperymentu dotyczącego właściwości wody i powietrza.
W tej konkurencji uczniowie zamienili swoje stanowiska w małe laboratoria, przeprowadzając różne doświadczenia. Największym powodzeniem cieszył się eksperyment dotyczący zrobienia szybkim, domowym sposobem lodów waniliowych. W turnieju zwyciężyła drużyna z Janowca pod kierunkiem Małgorzaty Jeniec. Drugie miejsce zajęła drużyna z Żarówki a trzecie: drużyna ze Zdziarca pod kierunkiem Ewy Lubery .
(Tomasz Łępa)