Radomyśl Wielki: Są sukcesy, są stypendia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do uhonorowania zasłużonych nauczycieli. W tym roku Nagrody Burmistrza odebrało troje dyrektorów szkół podstawowych: Jan Kolbusz (ZSP Dąbie), Piotr Masłyk (SP Zdziarzec) i Bernadetta Smagacz (ZSP Żarówka) oraz wicedyrektor radomyskiego gimnazjum Stanisław Tabor.
(Tomasz Łępa)
Na pewno to stypendium pomoże mi w realizacji moich pasji – mówi Andrzej Rusinowski, który po raz drugi został stypendystą burmistrza.

Radomyska gmina na stypendia dla uczniów, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami, przeznacza 18 tysięcy złotych rocznie.

Tradycyjnie już w gminie Radomyśl Wielki podczas Dnia Nauczyciela wręczone zostały stypendia dla wybitnie zdolnych uczniów. Laureaci i medaliści odebrali Stypendia Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego.
W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się m.in.: juniorski mistrz Europy w modelarstwie kosmicznym, reprezentantka Polski szermierczych Pucharów Świata objęta szkoleniem centralnym do Mistrzostw Świata Juniorów 2017, finalistki Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie i członkinie Kadry Narodowej Juniorek, laureaci i finaliści wojewódzkich i krajowych konkursów przedmiotowych.