Radomyśl Wielki: Rekordowe Dni Radomyśla Wielkiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podkarpackiemu Dniu Wędliniarza będą także towarzyszyły liczne koncerty muzyczne i prezentacje zakładów mięsnych z Podkarpacia, które na swoich stoiskach będą częstować gości smakołykami, wiele wędlin zostanie, jak co roku zgłoszonych do konkursu 'Podkarpacki Smak”.
Patronami Podkarpackiego Dnia Wędliniarza są : Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej, Wojewoda Podkarpacki.
Patron medialny: Radio Leliwa.
(Tomasz Łepa)
Podkarpacki Dzień Wędliniarza to wielkie święto organizowane w gminie Radomyśl Wielki, która jest zagłębiem wędliniarskim. W tym roku będzie co świętować bo jak mówi burmistrz Radomyśla -udało się przesunąć czas wprowadzenia nowych norm unijnych wykluczających tradycyjne wędzenie wędlin a także znaleźć rozwiązanie na utrzymanie rynku tradycyjnych wyrobów.

19-20 lipca odbędą się Dni Radomyśla Wielkiego połączone z Podkarpackim Dniem Wędliniarza, podczas, którego będzie bity niecodzienny Rekord Guinnesa. Nie zabraknie także sportowych akcentów bowiem wystartuje już 34 Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła na dystansie 10 km dla dorosłych, oraz 1000 i 2000 dla dzieci i młodzieży. Mówi Józef Rybiński burmistrz Radomyśla Wielkiego