Radomyśl Wielki: Czempionki z Woli Mieleckiej i Jasła

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas 8. Parady Konnej w Żarówce odbyły się czempionaty klaczy rasy śląskiej i polski koń zimnokrwisty. Licznie zgromadzeni na Paradzie mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski mogli zobaczyć konie różnych ras, niemniej w ramach czempionatu komisja w składzie: Teresa Pracuch z Małopolskiego Związku Hodowców Koni oraz Jan Płocica i Marek Gibała z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie dokonała wyboru czempionek rasy śląskiej i polski koń zimnokrwisty. W obu konkursach wystartowało po pięć klaczy. Były one oceniane pod względem wyglądu, jak również tego, jak radzą sobie w ruchu – w stępie i kłusie. Czempionką w rasy śląskiej została czteroletnia Nimfa Piotra Dziekana z Woli Mieleckiej, a wiceczempionką Liza Mariusza Sury z miejscowości Grochowce. Trzecie miejsce zajęła Hawana Konrada Koniecznego z Gniewczyny Łańcuckiej.
Natomiast w gronie klaczy rasy pkz tytuł czempionki wywalczyła dziewięcioletnia Lutrisa Elżbiety Stygar z Jasła. Wiceczempionką została Losala Elizy Wilczek z Czarnej. Trzecia lokata stała się udziałem Mozery, której właścicielem jest Andrzej Wiśniowski z m. Tarnawce k. Krasiczyna.
Parada Konna, która odbyła się po raz ósmy, została zorganizowana przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim. Impreza odbyła się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Powiatu Mieleckiego i Burmistrza Radomyśla Wielkiego.
(Tomasz Łepa)