Pysznica: Urząd Gminy w nowej siedzibie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A teraz przyszedł czas na siedzibę Urzędu Gminy w Pysznicy z prawdziwego zdarzenia. Podczas uroczystego otwarcia można było zwiedzić nową siedzibę władz gminy i obejrzeć wystawę fotograficzną pokazującą dawne i obecne lokum. Urząd został poświecony, a przy wejściu na urzędnicze salony zawisł krzyż.
(Marta Górecka)
Dcelowo również dom kultury przeniesie się do budynku po starej szkole. Na jego potrzeby ma być zaadaptowana sala gimnastyczna. Obecny na spotkaniu Zygmunt Cholewiński, który zanim został marszałkiem województwa piastował urząd wójta w Pysznicy przyznał, że gmina zachowała się jak dobry gospodarz

W sumie przekształcenie szkoły w siedzibę Urzędu Gminy w Pysznicy kosztowało gminę niespełna milion złotych. Co ważnie teraz Urząd Gminy w całości, że wszystkimi wydziałami i komórkami mieści się w jednym budynku, co znacznie ułatwi petentom załatwianie spraw.
To również poprawi komfort pracy urzędników, którzy w poprzednim lokum dzielili pomieszczenia z domem kultury

Samorządowcy z Pysznicy mają nowe lokum. Właśnie otwarto nową siedzibę Urzędu Gminy. To zaadaptowany na potrzeby władz gminy stary budynek szkoły.
Inwestycja trwała 5 lat bo, jak zaznaczył wójt gminy Tadeusz Bąk chodziło o to, by nie obciążała za bardzo budżetu gminy