Pudelsi gwiazdą Dni Kolbuszowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przed nami Dni Kolbuszowej. Impreza tradycyjnie odbędzie się w pierwszych czterech dniach maja. Nie zabraknie koncertów, imprez kulturalnych i sportowych. W czwartek (1 maja) na Rynku wystąpią kapele ludowe Widelanie i Raniżowianie. Zaśpiewają również uczniowie szkół muzycznych Francji, Czech i Polski.
W sobotę odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na stadionie rozegrany zostanie Puchar Świata Nordic Walking, a na torze Glinianki Rajd Samochodów Terenowych i Quadów. Po południu przewidziano dla mieszkańców wiele atrakcji Na Rynku wystąpią zespoły Le Moor, Splo i Natty Dead, a także gwiazda wieczoru – Pudelsi. Około godziny 22 miasto rozświetli pokaz sztucznych ogni.
Niedzielę rozpocznie Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. Na stadionie rozegrany zostanie tradycyjny mecz piłki nożnej samorządowców i drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego, a na pływalni krytej – Mistrzostwa Kolbuszowej w pływaniu na krokodylu. Z kolei na Rynku zagrają: Hadra, Grupa Władka Serafina, oraz Quartet Klezmer Trio. Dni Kolbuszowej zakończy koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni.
(Paweł Galek)