Przyjdź na promocję książki "Szesnastowieczny Sandomierz"

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu i Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają na promocję książki dr Dominiki Burdzy „Szesnastowieczny Sandomierz – Kościół i miasto” poświęconej  relacjom między instytucjami kościelnymi i miejskimi w złotym okresie Sandomierza. Spotkanie odbędzie się 19 września (środa), o godz. 18.00, w Domu Dłogosza w Sandomierzu.

    Koegzystencja Kościoła i miasta widoczna była na wielu płaszczyznach – prawnej, gospodarczej, kulturalnej, religijnej, społecznej. W pracy po raz pierwszy na taką skalę zostały wykorzystane źródła z archiwów Sandomierza, Krakowa i Warszawy, które do tej pory nie były badane lub zupełnie niedostępne.

    Książka jest skróconą wersją pracy doktorskiej, obronionej w 2008 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Jadwigi Muszyńskiej.
    Jest to kolejne spotkanie z cyklu „Pamięć o ludziach i dziełach” organizowanego w perspektywie nadchodzącego Jubileuszu Dwusetlecia Diecezji Sandomierskiej.

(fot: sxc.hu)