Produkowali i sprzedawali za granicę podrabiany płyn do płukania tkanin – policjanci z rzeszowskiego CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

policjanci CBŚ ustalili, że organizatorzy przestępczego procederu zdążyli wyprodukować i wysłać do Szwecji trzy 'tiry' tego specyfiku, a łączna suma strat pokrzywdzonej firmy przekracza 1 mln zł. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. Jeden z zatrzymanych w tej sprawie usłyszał również zarzuty dotyczące fałszowania proszku do prania w 2010 roku.

www.podkarpacka.policja.gov.pl

(Iwona Pol)

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45-49 lat. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Międzynarodowa grupa trudniła się produkcją i wprowadzaniem na rynki krajów skandynawskich płynu do płukania tkanin, jednego z największych producentów tego rodzaju chemikaliów na świecie, mającego swoją siedzibę w Holandii. Organizatorów procederu zatrzymano w trakcie załadunku kolejnego tira z podrobionym płynem. Mówi Bartosz Wilk z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie