Prezydent Gdańska wspiera uczniów z gminy Gorzyce

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Inaczej sprawa ma się z funduszem socjalnym. Co roku samorząd Gorzyc przekazuje na ten cel ok. 10 tyś zł., a do tego dochodzą środki od wojewody. Ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na ten cel od prezydenta Gdańska ma być wiadomo w przyszłym tygodniu, dodaje wójt Grzegorzek.
(fot: sxc.hu)
Po raz kolejny prezydent Gdańska postanowił wesprzeć finansowo system stypendialny dla uczniów z gminy Gorzyce. To oznacza, że w nadchodząccym roku szkolnym najmłodsi mieszkańcy będą mogli liczyć na nagrody za dobre wyniki w nauce oraz pomoc finansową.
Pomysł stworzenia wspólnego systemu stypendialnego zrodził się z dnia na dzień dwa lata temu, podczas specjalnej sesji rady gminy, kiedy to Paweł Adamowicz został jej honorowym obywatelem. Inicjatywę wsparł również wójt Gorzyc, dzięki czemu pod koniec roku szkolnego w czerwcu 2011. siedemnastu uczniów odebrało stypendia naukowe.
Pomimo że na miniony rok szkolny na konto urzędu w Gorzycach nie wpłynęły pieniądze z Gdańska, to jednak samorząd wraz ze stowarzyszeniem działającym przy szkole podstawowej nr 2, uzbierało 3 tyś zł, które poszły na nagrody dla najbardziej wyróżniających się uczniów.

Teraz mamy zapewnienie, że pieniądze otrzymamy mówi wójt Gorzyc Marian Grzegorzek: