Powiat tarnobrzeski, Tarnobrzeg. TSPZ zaangażowało się w realizację projektu „Skazani na… przyjaźń”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Aktualnie, przedstawiciele Stowarzyszenia „Ogród Świętego Franciszka” prowadzą rozmowy dotyczące dzierżawy gruntu, z właścicielem  działki, na której  schronisko mogłoby powstać. Fundacja Restytucja dostała zielone światło na realizacje zamierzenia od władz  Oddziału Zewnętrznego w Chmielowie. Zarówno członkowie fundacji jak i stowarzyszenia liczą na wsparcie okolicznych samorządów oraz wszystkich, którym los bezpańskich czworonogów nie jest obojętny.

 

Wolontariusze z Oddziału Zewnętrznego  w Chmielowie, od dwóch lat współpracują z Tarnobrzeskim Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt „Ogród Świętego Franciszka”. Mówi pełnomocnik zarządu stowarzyszenia –  Mariusz Mazur.

 

Dodaje przedstawiciel fundacji – Tadeusz Wydra.

 

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Ogród Świętego Franciszka”, zaangażowało się w projekt pod nazwą „Skazani na… przyjaźń”.  Realizuje go Fundacja Restytucja z Sosnowca, zajmująca się między innymi wspomaganiem procesu resocjalizacji osadzonych w zakładach penitencjarnych.

Głównym celem projektu „Skazani na… przyjaźń” jest wsparcie istniejących i budowa nowych schronisk dla bezdomnych zwierząt, w pobliżu zakładów karnych, przy udziale osadzonych. Trwają starania o to, aby takie schronisko powstało  w pobliżu chmielowskiego  Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Nisku. Należąca do fundacji, a zarządzana przez Stowarzyszenie „Ogród Świętego Franciszka” placówka, działałaby na zasadach komercyjnych.

 Więźniowie odgrywają ogromną role w realizacji przedsięwzięcia. Mówi prezes Fundacji Restytucja – Konrad Wydra.