Powiat stalowowolski. Wybory.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Bojanowie wójt Sławomir Serafin z Samorządna Gmina Bojanów przez najbliższe cztery lata będzie pełnił tę funkcję. Jego kontrkandydatem był Stanisław Czochara z PiS.
W Radomyślu nad Sanem urzędujący wójt Jan Pyrkosz startujący tym razem z komitetu Prawa i Sprawiedliwości wygrał po raz piąty, dostał 1308 głosów, jego konkurent o dwanaście głosów mniej – 1296.
W gminie Zaleszany będzie druga tura. Spotkają się w niej
kandydat PiS, Paweł Gardy oraz Sebastian Nabrzeski z Forum Mieszkańców Powiatu. Z gry o fotel wypadł dotychczasowy wójt Zaleszan Andrzej Karaś. Czwarty wynik ma Wiktor Przybysz z komitetu Samorząd Zaleszany.
W Zaklikowie będzie druga tura. Dotychczasowy burmistrz Zdzisław Wójcik powalczy z dotychczasowym wicestarostą Mariuszem Sołtysem z Forum Mieszkańców Powiatu.
W Pysznicy chętnych do rządzenia gminą było 5-cioro. Tu dotychczasowego wójta Tadeusza Bąka z PiS i Monikę Dziubę z Forum Mieszkańców Powiatu czeka druga tura. O fotel zarządzającego gminą starali się jeszcze Krzysztof Skrzypek komitetu Wybierasz Dobrze, Maria Ragan z Komitetu Aktywni i Agnieszka Drzewień – Bieniek z komitetu Stop Układom.
(Ewa Wójcik-Lis)