Powiat kolbuszowski: Wszystkich Świętych w powiecie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dziś (30.10) w powiecie kolbuszowskim ruszyły policyjne działania w ramach akcji 'Znicz”. Akcja zakończy się w poniedziałek (02.11). W tym czasie mundurowi mają czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić zwłaszcza przy ulicy Narutowicza w Kolbuszowej, czyli drodze wylotowej w kierunku Mielca. 
W Dniu Wszystkich Świętych policja zwracać będą uwagę na właściwie używanie świateł, przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także na przypadki kierowania pojazdami po pijanemu. Policjanci przypominają, że piesi, którzy po zmierzchu poruszają się po drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania odblasków. Mundurowi ostrzegają też przed grasującymi na cmentarzach kieszonkowcami.
Tradycyjnie 1 listopada problemem może okazać się postawienie samochodu. W Kolbuszowej parkować można będzie na parkingu obok cmentarza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych, a także z prawej strony jezdni ulicy Narutowicza, a dokładniej od skrzyżowania z ulicą Popiełuszki. Dodatkowo parkować można będzie na Placu Wolności, czyli na kolbuszowskim Rynku; na parkingu obok sklepu TESCO i obok pływalni krytej.
W Dzikowcu i Raniżowie parkingi znajdują się przy cmentarzach. Podobnie jest w Majdanie Królewskim, w którym samochody zostawiać można również na placu targowym. W Komorowie i Kolbuszowej Górnej parkingi znajdując się przy kościołach. Pozostałe cmentarze na terenie powiatu kolbuszowskiego usytuowane są przy drogach powiatowych i gminnych, przy których również wyznaczono miejsca do parkowania.
(pg)