Potężna fabryka szyb samochodowych w Chmielowie, oficjalnie otwarta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Cała inwestycja związana z budowa nowej fabryki szyb samochodowych w Chmielowie, firmę Pilkington Automotive Poland będzie kosztować 450 milionów złotych. Prawie 100 milionów firma pozyskała z funduszy unijnych.
Nowy zakład to także nowe miejsca pracy. Obecnie w fabryce Pilkingtona w Chmielowie zatrudnienie znalazło 150 osób, a wraz z uruchamianiem kolejnych mocy produkcyjnych ta liczba ma wzrosnąć do 500.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, podkreśla, że dzięki wspólnemu programowi kilkadziesiąt osób znalazło pracę w nowej fabryce. Jak dodaje Teresa Huńka, chętnych jest znacznie więcej:

Dla władz gminy Nowa Dęba, na ternie, której znajduje się fabryka, jej powstanie tak potężnego zakładu to wydarzenie historyczne, porównywalne do powstania wytwórni amunicji, czy utworzenia kombinatu Siarkowego.
Mówi burmistrz Wiesław Ordon:

W Chmielowie na ternie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otwarto nową fabrykę szyb samochodowych firmy Pilkington Automotive Poland należącej do grupy NSG. Jest to pierwsza w Polsce fabryka tego koncernu, w której produkowane będą także szyby do aut ciężarowych.
W chwili obecnej w nowym zakładzie o powierzchni 30 tyś. m2. działają dwie linie do produkcji szyb laminowanych. Do końca 2014 roku firma chce uruchomić kolejne linie do hartowania szkła, oraz do nakładania uszczelnień wokół szyb. Równo z tą inwestycją oddano do użytku potężny magazyn o powierzchni 35 tyś m2.
Jest to trzecie tak wielkie wydarzenie w historii firmy mówi prezes Pilkingotn Automotive Poland, Ryszard Jania: