Ponad 22 km drogi powiatowej udało się zmodernizować w powiecie niżańskim dzięki porozumieniu 3 gmin – Krzeszowa, Ulanowa i Jarocina.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obecny na uroczystości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego przyznał, że w nowej perspektywie finansowej to właśnie takie wspólne inwestycje, jak ta drogowa, która łączy gminy Krzeszów, Ulanów i Jarocin mają szansę na dofinansowanie unijne w nowej perspektywie finansowej.
(Marta Górecka)
Starosta Gabriel Waliłko podziękował wójtom i burmistrzom, ze zdecydowali się na tą kosztowną inwestycję, bo powiat nie był by w stanie udźwignąć takiej inwestycji zwłaszcza, że potrzeb drogowych jest dużo w powiecie niżańskim.

Ale dzięki tym zabiegom i wspólnej inwestycji udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego ponad 45-procentowe dofinansowanie inwestycji wartej prawie 9 mln 300 tys zł.

Samorządy napisały wspólny wniosek i otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych. Na uroczystym oddaniu do użytku drogi w Kurzynie była okazja, by podsumować przedsięwzięcie, na które w 2010 roku zdecydowali się wójt Krzeszowa Stanisław Nowakowski, burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz i wójt Jarocina Zbigniew Walczak.
Wójt Krzeszowa przyznał, że początki nie były łatwe, bo poprzedni starosta chciał wyłożyć mniej środków na remont swoich dróg