Pomóż w tworzeniu wystawy z okazji dnia Mielca

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mielecka Grupa Fotograficzna zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w projekcie fotograficznym, którego efektem będzie sierpniowa wystawa z okazji Dni Mielca. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Mielca.

Zadaniem jakie stawiają przed sobą członkowie MGF jest wykonanie jak największej ilości portretowych zdjęć mielczan, bez względu na ich wiek. Zbiór fotografii będzie swoistym albumem rodzinnym, który w formie wystawy zostanie zaprezentowany na placu Armii Krajowej z okazji święta miasta, w ostatni weekend sierpnia. Członkowie MGF będą zapraszać mielczan do pozowania pod namiotem w barwach miasta, który będzie można znaleźć w majowe i czerwcowe weekendy na placu Armii Krajowej. Projekt zainaugurowany będzie w najbliższą niedzielę, 20 maja, w Pałacyku Oborskich, gdzie Samorządowe Centrum Kultury organizuje kolejną już „Majówkę u Hrabiego”. – Dzięki naszemu projektowi chcemy jeszcze bardziej umocnić więzi łączące mieszkańców naszego miasta. Pokażmy, że łączą nas nie tylko miejsca pracy lub nauki, dom lub mieszkanie na jednym z osiemnastu osiedli, ale przede wszystkim to, że  wszyscy jesteśmy mielczanami – powiedział Grzegorz Lizakowski z Mieleckiej Grupy Fotograficznej.

Także prezydent Mielca Janusz Chodorowski zachęca do udziału w projekcie, bo jak uważa, warto w ramach jednej wystawy pokazać tak wielu wspaniałych ludzi, jakim bez wątpienia są mieszkańcy Mielca. – Liczę na to, że nie setki, a tysiące mielczan wykona to jedno zdjęcie. Tym samym mieszkańcy pokażą, że są dumni ze swojej małej ojczyzny. Chwalimy się naszymi osiągnięciami gospodarczymi, teraz przyszedł czas by zaprezentować to, co miasto ma najcenniejszego, czyli mieszkańców – powiedział Janusz Chodorowski.

Efekt realizacji projektu w postaci wystawy plenerowej będzie można podziwiać na placu AK. Zbiór portretów będzie także wykorzystany w materiałach promocyjnych i informacyjnych miasta.

(fot: sxc.hu)