Polska, region: Dzień Wirtualnej Miłości

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Według danych GUS, co piąty Polak jest singlem. Ponad 20 milionów ludzi jest aktywnych w Internecie. Na portale randkowe zagląda ponad jedna piąta z nich. A co zaskakuje? Że większość stanowią mężczyźni.
(Anna Żuber)
Niektórzy podkreślają, że internetowe relacje są związane z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Na czym ono polega?

'Każda miłość jest najpiękniejsza i wyjątkowa' – tak powiedziała jedna z kobiet. Jej przyjaciółka wyszła za mąż, po tym jak swojego partnera poznała w Internecie. Jak mówi 'są już dwa lata po ślubie i tworzą szczęśliwy związek' A czy inni sandomierzanie znają przypadki znalezienia drugiej połówki 'w sieci'?

Zarówno wielu młodych ludzi jak i seniorów, zgodnie przyznaje, że w kwestii uczuć są tradycjonalistami, jednak nie wykluczają powodzenia internetowego związku.

A co sądzą o takiej formie wyznawania miłości?

Pierwszej się nie zapomina. Nieodwzajemniona bywa nieszczęśliwa. Platoniczna to inaczej duchowa. A o romantycznej marzą przede wszystkim kobiety. Miłość – niejedno ma imię.
Czy któreś z nich ma związek z nowymi technologiami? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy na sandomierskiej starówce. Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Wirtualnej Miłości, pytaliśmy sandomierzan i turystów, co sądzą o takim dniu: