POŁANIEC KULTURALNIE

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

 

 

 

 

W środę 12 września w Połańcu początek teatralno – muzycznego wydarzenia – Dni Kultury Połanieckiej „Teatralne inspiracje”. Preludium wydarzeń będzie Gra Terenowa oraz układanie panoramy miasta z puzzli z udziałem mieszkańców Gminy Połaniec. Środowy wieczór zakończy się widowiskiem „Maski”. W kolejnych dniach organizatorzy zaplanowali nie mniej emocjonujące artystyczne propozycje. W czwartek Przegląd Małych Form Teatralnych, w piątek II Festiwal Piosenki „Za każdy uśmiech” z piosenkami Maryli Rodowicz. W sobotę na scenie muszli koncertowej Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych z terenu województwa świętokrzyskiego. Tuż po nim plenerowy spektakl na szczudłach „Serce Don Juana” z Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop i pokaz ognia. Kulturalne obchody zakończy w sobotę koncert ikony polskiej muzyki rozrywkowej zespołu Czerwone Gitary. O godz. 20.00 giganci sceny na nowo zabrzmią w muszli koncertowej w Połańcu. Warto zobaczyć, posłuchać, przeżyć kolejne Dni Kultury Połanieckiej.

12 wrzesień
Połaniecka noc kulturalna

18.30 – Gra Terenowa z niespodzianką (podchody i układaniem plenerowych puzzli z panoramą miasta z udziałem mieszkańców Gminy Połaniec)

19.30 – przekazanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec klucza do miasta Centrum Kultury  i Sztuki na czas Dni Kultury Połanieckiej

20.00 – widowisko muzyczno – taneczne „Maski”
wystawa po warsztatowa  „Połanieckie inspiracje”

13 wrzesień
Połaniecki Przegląd Małych Form Teatralnych

godz. 10.00 – sala widowiskowa CKiSz

14 wrzesień
II Festiwal Piosenki „Za każdy uśmiech” z piosenkami Maryli Rodowicz

godz. 11.00 – sala widowiskowa CKiSz

FINAŁ DNI KULTURY POLANIECKIEJ

15 wrzesień 2012r

15.00 – Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

19.00 – Spektakl teatralny „Serce Don Juana” Krakowskiego Teatru Ulicznego

20.00 – Koncert zespołu Czerwone Gitary

21.30 – Teatr Ognia Lumen Noctis

22.00 – Dyskoteka pod gwiazdami