Połaniec: Zapaśnicy z Połańca liderem wśród klubów zapaśniczych w województwie świętokrzyskim.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Zapaśnicy z MKS ‘Czarni’ Połaniec są niekwestionowanymi liderami pod względem wyników sportowych w powiecie staszowskim w kończącym się roku.

Znalazło to swoje potwierdzenie podczas uroczystej gali podsumowującej największe osiągnięcia sportowe zorganizowanej w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach przez Świętokrzyską Federację Sportu wspólnie z Departamentem Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Najlepsi zawodnicy, trenerzy oraz kluby zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

W gronie dziesięciu najlepszych klubów województwa świętokrzyskiego na 9 miejscu (na 93 sklasyfikowane i punktujące kluby w województwie) uplasował się Miejski Klub Sportowy ‘Czarni’ Połaniec.

Wyróżnienie i gratulacje odebrał prezes ‘Czarnych’ Zbigniew Kolera.

Na sumę 98,5 pkt. zapracowały trzy sekcje; 76,5 pkt – sekcja zapaśnicza, 17 pkt – piłka siatkowa plażowa i 5 pkt – piłka nożna młodzieżowa.

Mijający rok dla zapaśników z Połańca był niezwykle udany. W kategorii nadziei olimpijskich wyróżnienie i nagrodę odebrała Weronika Kapinos i jej trener Tadeusz Szkwarek oraz Karol Czegus i trener Wiktor Skrobacz.

Mówi trener Tadeusz Szkwarek:

Marszałek województwa świętokrzyskiego przyznał również wyróżnienie “Zasłużony dla Rozwoju Sportu” trenerowi Wiktorowi Skrobaczowi.

Uzyskane punkty w mijającym roku pozwoliły na przejęcie przez zapaśników z Połańca pozycji lidera wśród klubów zapaśniczych w województwie świętokrzyskim.

(Joanna Sarwa)