Połaniec. Burmistrz nie ma koronawirusa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Burmistrz Połańca Jacek Tarnowski nie ma koronowirusa. Jak poinformował samorządowiec na swoim profilu w mediach społecznościowych, otrzymał już telefoniczne potwierdzenie o ujemnym wyniku testu.

W rozmowie telefonicznej z Radiem Leliwa burmistrz podkreśla, że czeka teraz na oficjalne pismo ze sanepidu o zwolnieniu z kwarantanny i możliwości powrotu do pracy. Jak dodaje Jacek Tarnowski w urzędzie jak i w jednostkach podległych wprowadzono procedury, które pozwalają na bezpieczną pracę, co daje pozytywne efekty.

Burmistrz Połańca przebywał w kwarantannie domowej od 22 marca po tym, gdy okazało się, że miał kontakt z europosłem Adamem Jarubasem, u którego zdiagnozowano wirusa. Do spotkania doszło podczas pogrzebu w połowie marca, a kontakt z europosłem trwał krótko. Rozmowa miała miejsce na zewnątrz przed Kościołem i trwała maksymalnie 30 sekund. Przywitanie nastąpiło bez uścisku dłoni, zachowując przy tym odległość zalecaną powyżej 1m – informował burmistrz. Pomimo tych środków ostrożności, gdy tylko pojawił się apel o zgłaszanie się osób, które miały kontakt z Adamem Jarubasem podczas pogrzebu burmistrz zdecydował się opuścił urząd informując odpowiednie osoby o swojej decyzji. Poinformowany został także staszowski sanepid.

(fot. UMiG Połaniec)