Podkarpackie: Rozbili zorganizowaną grupę przestepczą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, która przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej 13 osobom, w tym również diagnostom potwierdzającym fikcyjne przeróbki. Wobec wszystkich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji. Sprawcom grożą wysokie kary finansowe oraz kary pozbawienia wolności do 8 lat. (Tomasz Łępa)

Samochody były kupowane przez podstawione osoby, które nie prowadziły nigdy działalności gospodarczej, a następnie kolejno odsprzedawane różnym firmom, aby docelowo trafić do dalszej sprzedaży na terenie województwa podkarpackiego. Z uwagi na to, że samochody były przywożone do kraju jako specjalistyczne a nie osobowe, rejestrowano je na terenie województwa dolnośląskiego oraz świętokrzyskiego bez uiszczenia akcyzy:

Zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się sprowadzaniem do kraju luksusowych pojazdów jako pojazdów pomocy drogowej rozpracowali podkarpaccy funkcjonariusze Służby Celnej i CBŚP w Tarnobrzegu. Zarzuty usłyszało 13 osób. Mówi Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu: