Podkarpacie: Wyniki wyborów i komentarze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

**Powiat Niżański**
/Rudnik nad Sanem]
Według niepotwierdzonych jeszcze informacji w Rudniku nad Sanem wygrał dotychczasowy burmistrz Waldemar Grochowski wygrał z Jerzym Czają.
**Powiat Stalowa Wola***
/Zaleszany/
W Zaleszanach w II turze wyborów na wójta zwyciężył Paweł Gardy z Prawa i Sprawiedliwości, który pokonał Sebastiana Nabrzeskiego z komitetu Forum Mieszkańców Powiatu.
(Ewa Lis, Dominik Siatrak, Tomasz Łępa)
/Nisko/
W Nisku burmistrzem pozostanie Julian Ozimek, który w II turze pokonał Błażeja Borowca. Dla Juliana Ozimka nadchodząca kadencja będzie trzecią. Komentując wyniki głosowania burmistrz nie krył zadowolenia podkreślając przy tym najbliższe 4 lata dla miasta i gminy będą bardzo pracowite:

/Zaklików/
W Zaklikowie burmistrzem pozostanie Zdzisław Wójcik który w II turze pokonał Mariusza Sołtysa. Ubiegający się o reelekcję Wójcik, w wyborach startował z własnego komitetu, a jego kontrkandydat z komitetu Forum Mieszkańców Powiatu.
Zdzisław Wójcik ma już plan pracy na najbliższe cztery lata:

/Pysznica/
W Pysznicy nie będzie zmiany na stanowisku wójta gminy. Tadeusz Bąk z Prawa i Sprawiedliwości dotychczasowy wójt pokonał Monikę Dziubę z komitetu Forum Mieszkańców Powiatu w II turze głosowania.
Tadeusz Bąk tak komentuje wynik wyborów:

Ustępujący prezydent tak komentuje wyniki wyborów. Mówi Norbert Mastalerz:

/Tarnobrzeg/
Z danych z komisji obwodowych w Tarnobrzegu wynika że nowym prezydentem miasta będzie Grzegorz Kiełb, który w II turze głosowania uzyskał 63% głosów, pokonując starającego się o reelekcję popieranego przez Platformę Obywatelską Norberta Mastalerza który zdobył 37% głosów.
Czego życzy sobie w nadchodzącej kadencji Grzegorz Kiełb?

/Gmina Mielec/
Zmiana nastąpi również na fotelu wójta gminy Mielec. W II turze głosowania zwyciężył Józef Piątek pokonując tym samym starającego się o reelekcję Kazimierza Gacka.
/Gmina Przecław/
Wójtem gminy Przecław będzie Ryszard Wolanin który w II turze głosowania pokonał Marię Sukiennik.
Ryszard Wolanin tak komentał wynik wyborów:

/Mielec/
W Mielcu walka o fotel prezydencki toczyła się pomiędzy rządzącym miastem od 1994 roku Januszem Chodorowskim a związanym z lewicą Danielem Kozdębą, radnym dwóch kadencji.
Zwyciężył Daniel Kozdęba który jak podkreślał w rozmowie z Radiem Leliwa, plan pracy na najbliższe dni już ma: