Podkarpacie: Więcej pociągów na ŚDM.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął dziś decyzję o zwiększeniu ofert przewozowej województwa i uruchomieniu na czas Światowych Dni Młodzieży czterech dodatkowych pociągów regionalnych – każdego dnia – kursujących z Podkarpacia do Krakowa. Wzmocnione zostaną także składy 18 innych pociągów, które aktualnie jeżdżą na tej trasie według obecnego rozkładu jazdy.
Zamiast jednego, jak do tej pory, na trasę w te dni wyjeżdżać będą każdorazowo pociągi składające się z trzech zespołów trakcyjnych. W weekend 30 i 31 lipca na tej trasie będą też kursować dodatkowe pociągi, które do tej pory kursowały wyłącznie w dni robocze.
Zmiany nastąpią także na popularnej wśród turystów linii kolejowej Rzeszów-Łupków-Rzeszów. Zarząd województwa podkarpackiego po zapoznaniu się z wynikami oceny frekwencji kursującego od początku wakacji pociągu w relacji Rzeszów-Łupków- Rzeszów podjął decyzję o skierowaniu na tę trasę bardziej pojemnego – dwuczłonowego – autobusu szynowego. Dzięki prowadzonej przez społeczników, a wspieranej przez samorząd województwa kampanii promującej to połączenie, dotychczasowy autobus szynowy okazał się za mało pojemny. Od najbliższej soboty na trasę z Rzeszowa do Łupkowa i z powrotem wyjedzie autobus szynowy, który może pomieścić około 260 osób, w tym 130 miejsc siedzących. Ma on także sporo miejsca na rowery, tak często zabierane na tę trasę.
W pociągach tych zostanie umieszczony kodu dostępu QR, który umożliwia za pomocą smartfonu wejście na stronę internetową społecznej kampanii 'KochamKolej”, gdzie są dostępne informacje na temat imprez powiązanych z transportem kolejowym.
(Joanna Sarwa)