Podkarpacie: Najwyższy budynek czeka na zdobycie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wieżowiec Taipei 101 na Tajwanie Krystian Herba będzie zdobywał 22 marca.
A urząd marszałkowski ma już kolejne pomysły, jak wykorzystać sukcesy trialowca do promowania potencjału Podkarpacia.
(Tomasz Łępa)
Sportowiec planuje pokonać około 3200 schodów w tym budynku. Wyzwanie jest o tyle trudniejsze od australijskiego, że schody w Tajpej są o 2 cm wyższe – to w sumie kilkadziesiąt metrów więcej niż w Australii.
Krystian Herba przed tym wyzwaniem intensywnie trenuje. W ciągu tygodnia pokonuje na rowerze nawet 6 tysięcy stopni i biega po kilkadziesiąt kilometrów. Nie ukrywa że pochodzi z Podkarpacia.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl spotkał się z Krystianem Herbą – sportowcem przygotowującym się do zdobycia wieżowca w Tajpej, na Tajwanie. Budynek mierzą 509 metrów wysokości został uznany – przez Discovery Channel – za jeden z 7 cudów nowoczesnej inżynierii dlatego, że wybudowany został w strefie gdzie występują monsunowe deszcze i tajfuny.
Krystian Herba od pięciu lat jest jednym ze sportowych ambasadorów Podkarpacia. Od dwudziestu lat trenuje trial rowerowy. Przed dwoma laty Herba ustanowił rekord Guinnessa zdobywając najwyższy hotel w Dubaju. W ubiegłym roku bił kolejne rekordy w Chinach i Australii.
Mówi marszałek Władysław Ortyl.