Podkarpacie: Gdzie się leczyć

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Z danych na 2 stycznia wynika, że zaledwie 159 ZOZ-ów na Podkarpaciu podpisało umowę z NFZ na świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców regionu, nie zrobiło tego 182 podmioty.
(Tomasz Łępa)
Podczas spotkania wystosowano również prośbę do Ministra Zdrowia – mówi Stanisław Kruczek

Podczas konferencji Stanisław Kruczek zapewnił także o gotowości szpitali do pomocy w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu Wiktor Stasiak:

Konsekwencje sporu Ministra Zdrowia i lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego dla mieszkańców Podkarpacia oraz możliwość przyjmowania pacjentów w przyszpitalnych przychodniach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – to tematy konferencji prasowej członka zarządu województwa podkarpackiego Stanisława Kruczka oraz dyrektorów podkarpackich placówek ochrony zdrowia podległych marszałkowi, jaka odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim.
Jak mówi Stanisław Kruczek Na skutek sporu ministra zdrowia z lekarzami, pacjenci zamiast pojawiać się w przychodniach, pojawiają się w szpitalnych izbach przyjęć bądź szpitalnych oddziałach ratunkowych. Mamy nadzieję, że jest to sytuacja przejściowa -dodaje.