Podkarpacie: Dotacja samorządu województwa dla powstających dyspozytorni.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sejmik województwa podkarpackiego zdecydował o udzieleniu 1 mln złotych dotacji na wsparcie stworzenia 5 dyspozytorni medycznych na terenie województwa.
Dyspozytornie te powstają jako część podkarpackiego systemu powiadamiania ratunkowego w ramach ogólnopolskiej sieci 112. W Krośnie, w Sanoku, Przemyślu, Mielcu i Rzeszowie.
Mielecka dyspozytornia obejmie swym zasięgiem powiaty mielecki, kolbuszowski, tarnobrzeski i stalowowolski, natomiast rzeszowska niżański, łańcucki, leżajski i rzeszowski.
Trzy dyspozytornie (w Mielcu, Krośnie i Sanoku) działają w ramach jednostek podległych samorządom powiatowym, natomiast pozostałe dwie (w Rzeszowie i Przemyślu) to jednostki samorządu województwa.
Sejmik Województwa udzielił po 200 tysięcy złotych dotacji dla każdej z tych dyspozytorni, na rozbudowę sieci dyspozytorskiej łączności radiowej. Budowa sieci ma zapewnić dyspozytorom medycznym łączność z zespołami ratownictwa medycznego, miejscami stacjonowania zespołów wyjazdowych i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na obszarze odsługiwanych powiatów.