Podkarpacie: Bony na innowacje.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Posiadasz mikro, małą lub średnią firmę? Chciałbyś wprowadzić na rynek nowy lub udoskonalony produkt, ale potrzebujesz na to funduszy? Możesz zdobyć je z Unii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Właśnie uruchomiony został konkurs na bony na innowacje.
W ramach bonów na innowacje dofinansowanie sięgnie 85%.
Bony na innowacje to oferta dla przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność na rynku co najmniej 12 m-cy, którzy chcieliby przeprowadzić prace badawczo – rozwojowe nad nowym produktem lub usługą.. Za pieniądze z bonu będzie mógł wejść w współpracę z jednostką naukową i przygotować się do przeprowadzenia specjalistycznych badań nad tym produktem. Przedstawiciele uczelni przeanalizują pomysł, z którym przyjdzie do nich przedsiębiorca, po czym przeprowadzą analizę wykonalności i stworzą koncepcję oraz plan realizacji prac badawczych lub rozwojowych. W praktyce oznacza, że przedsiębiorca po zakończeniu współpracy z uczelnią będzie wiedział jaki zespół badawczy musi powołać, jaki rodzaj i zakres prac badawczych go czeka oraz z jakimi ewentualnymi zagrożeniami musi się liczyć.
Należy pamiętać, aby projekty związane były z inteligentnymi specjalizacjami w regionie, którymi są: lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia oraz informacja i telekomunikacja.
Wszelkie informacje, zasady, wymogi, jak również zestaw potrzebnych dokumentów oraz terminy naboru wniosków znaleźć można na www.rpo.podkarpackie.pl.
(D.M.)