Podkarpacie: Bezpieczne Boże Narodzenie 2015.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mniej wypadków i mniej osób rannych na drogach regionu podczas trzech dni trwania policyjnych działań 'Boże Narodzenie 2015'.
Nikt nie zginął. Podkarpaccy funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 25 nietrzeźwym kierowcom. W ubiegłym roku policjanci ujawnili 39 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo wypicia wcześniej alkoholu.
Liczba odnotowanych zdarzeń w policyjnej statystyce wskazuje, że tegoroczne święta są bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. W ciągu trzech dni trwania akcji na podkarpackich drogach wydarzyło się 9 wypadków (w ubiegłym roku – 13). Rannych zostało 18 osób (w ubiegłym roku – 25). Nikt nie zginął. Zmniejszyła się również liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 25 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo spożywania wcześniej alkoholu. W ubiegłorocznej akcji było ich o 14 więcej.
Dziś policja także spodziewa się wzmożonego ruchu. Na drogi regionu wyjechało więc więcej policyjnych patroli.
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby powrót z minionych świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.
(www.podkarpacka.policja.gov.pl)