Podkarpacie: Władysław Ortyl członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Andrzej Duda wręczając akty powołania przypomniał, że w 2010 r. prezydent Lecha Kaczyński powołał Narodową Radę Rozwoju, która zebrała się dwukrotnie by dyskutować o demografii i finansach. Do trzeciego zaplanowanego na kwiecień posiedzenia nie doszło. Szczególnie dziękował osobom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie mimo różnicy poglądów. Podkreślił, że w Radzie zasiadają osoby, które czują się odpowiedzialne za państwo polskie i którym zależy, by było ono lepsze, sprawniejsze, silniejsze i bardziej przyjazne dla obywateli. – Żeby można było w polskim państwie łatwiej osiągnąć osobisty sukces, żeby nie trzeba szukać alternatywy poza granicami – powiedział prezydent.
(Tomasz Łępa)
Rada ma być doradczym zespołem ekspertów. Składać się będzie z dziesięciu sekcji – m.in. bezpieczeństwo i obrona, polityka zagraniczna, polityka historyczna, samorząd, kultura, tożsamość, edukacja, nauka. W każdej działać będzie po kilka osób. Podobny zespół powołał wcześniej prezydent Lech Kaczyński.

Swoje pierwsze spotkania miała Narodowa Rada Rozwoju. Podczas wręczania aktów powołania do Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda dziękował wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie. Do współpracy w niej jak informowaliśmy na naszej antenie został zaproszony Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który jak mówi- chce wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w samorządzie, w funduszach pomocowych. Jest wiele do zrobienia, przede wszystkim Polacy liczą na miejsca pracy, na poprawę standardu życie. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie wymierne efekty – dodaje.