Podkarpacie: Dziś w południe zostanie odlany z brązu dzwon “Głos Nienarodzonych”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

970 kilogramów bedzie ważył dzwon o imieniu “Głos Nienarodzonych”, który dziś w samo południe zostanie odlany w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

To inicjatywa Fundacji “ŻYCIU TAK” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Dzwon ten ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego – mówi wiceprezes fundacji Bogdan Romaniuk:

Dzwon odlany z brązu będzie miał średnicę o długości 118 centymetrów. W swojej szacie będzie otoczony dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Będzie posiadał imię w języku polskim i łacińskim. Na jednym z boków umieszczone zostanie USG dziecka poczętego i dwaj cherubini strzegący oraz symbolizujący obecność Boga w poczęciu człowieka. Drugi bok przedstawi tablice kamienne symbolizujące X przykazań Bożych. Na pierwszej z nich znajdą się słowa Jezusa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo”, na drugiej V przykazanie: „Nie będziesz zabijał”.

Dzwon “Głos Nienarodzonych” będzie stacjonował w kolegiacie w Kolbuszowej, w parafii Wszystkich Świętych, jednak przeznaczeniem dzwonu będzie jego udział w “Marszach za Życiem” w całej Polsce.

Co roku w wyniku aborcji zostaje zabitych ponad 42 miliony dzieci na całym świecie.

Joanna Sarwa