Po raz pierwszy w Nisku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tak ma być m.in. z przyjętymi podczas niżańskiego konwentu stanowiskami, które mają trafić do premiera.
(Marta Górecka)
Natomiast burmistrz Niska zaprezentował miasto na forum starostów, ponieważ zarówno dla Niska jak i całego powiatu zorganizowanie konwentu w Nisku było dużym wydarzeniem. Mówił o tym starosta Waliłko.

Konwent był też okazją dla powiatów do przedstawienia spraw, które nurtują jego społeczność, ale też do pochwalenia się. Powiat niżański m.in. zaprosił starostów podkarpackich na wirtualny spacer po chlubie powiatu – Szpitalu Powiatowym w Nisku.

Stąd podjęte podczas konwentu apele. Ponieważ wg starostów te zmiany obniżające rangę instytucji powiatowych i rejonowych, obniżają też rangę powiatów. Mówił o tym przewodniczący konwentu, starosta Lubaczowski Józef Michalik.

W Nisku odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego. Jednym z zaplanowanych tematów była dyskusja nad zadaniami jakie ciążą na samorządach w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych i działań które muszą być wykonane w przypadku starań o dotację na ich usuwanie.
Starostowie obecni na konwencie zajęli też m.in. stanowisko w kwestii restrukturyzacji sanepidów i planowanej likwidacji sądów Rejonowych w Lubaczowie, Przeworsku, Leżajsku, Ropczycach, Strzyżowie, Kolbuszowej, Brzozowie i Nisku. Podczas konwentu w Nisku wystosowano też m.in. pismo o podjęcie pilnych prac nad zmianą prawa, które w większym stopniu chroniłoby podwykonawców.
O tym, jak duży to problem można się było przekonać również na Podkarpaciu w związku z budową autostrady. Mówi gospodarz spotkania starosta niżański Gabriel Waliłko.