PiS apeluje w sprawie linii kolejowej nr 25.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Konferencja była okazją do oficjalnego podpisania listu do prezesa zarządu Polskich Kolei Państwowych, w którym politycy PiS proszą o wyjaśnienia w sprawie przyszłości linii 25, ale też okazją do ponownego skierowania apelu do rządzących – zarówno miastem, województwem, jak i krajem.
(Tomasz Łępa)
Senator Władysław Ortyl stwierdził, że na dotychczasowe apele nie było odzewu. Nie było też zainteresowania również ze strony polityków, którzy zasiadają w ławach poselskich i pochodzą z Mielca.

O porozumienie i solidarność w ratowaniu mieleckiej kolei ponad politycznymi podziałami, apelowali senator Władysław Ortyl i europoseł Tomasz Poręba podczas specjalnej konferencji prasowej poświęconej planom całkowitej likwidacji przebiegającej przez Mielec linii kolejowej. Wśród odcinków przeznaczonych do likwidacji przez PKP wymieniany jest mielecki fragment linii L25 Łódź Kaliska – Dębica. Według doniesień prasy branży kolejowej trakt ten znajduje się na liście linii, których polskie koleje państwowe chcą się pozbyć. Dlatego też jak uważa europoseł Tomasz Poręba ważne jest, aby wszyscy poważnie do tego tematu podeszli.