Piłkarskie Nadzieje MOSiRu Mielec czwarte na Węgrzech

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W zeszły weekend  młodzi piłkarze i piłkarki rocznik 2004 z Akademii Piłkarskie Nadzieje MOSiRu Mielec, mieli okazje skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi klubami środkowej części Europy. Podopieczni trenerów Mrozika i Cyganowskiego udali się na Węgry, aby wziąć udział w  bardzo prestiżowym turnieju, w którym zagrały min. mistrzowie swoich krajów: Austrii- Sturm Graz, Słowenii- Maribor NK, Słowacji- Slovan Bratysława, Rumunii- Cluj CFR i Węgier- Gyor.

Sam występ naszych piłkarzy, ku zaskoczeniu wszystkich stał na bardzo wysokim poziomie i był doskonałą promocją Mielca i całego Podkarpacia. Po zaciętych zwycięskich bojach z węgierską ekstraklasową  Tatabanya i Slovanem Bratysława, remisie z legendarnym Ferencvaros Budapeszt i porażce z Haladas oraz korzystnych rozszczygnięciach w pozostałych spotkaniach, dał mielczanom awans do czołowej ósemki turnieju. Tam na naszych reprezentantów czekały jeszcze większe wyzwania. Pierwszy rywal to utytułowany mistrz Słowenii- Maribor NK oraz heroiczna walka Mielczan zakończona szczęśliwym zwycięstwem 2:1 i sensacyjnym awansem do czołowej czwórki imprezy. Gdzie na Piłkarskie Nadzieje czekał już idący jak burza rumuński Cluj CRF. Mimo nieustępliwej walce, to Rumuni okazali się lepsi i naszym zawodnikom pozostała walka o brąz, w której to na ich drodze stanął austriacki GrazerAK. Potworne zmęczenie spowodowane trudami spotkania i najmłodszą kadrą na turnieju nie pozwoliły Mielczanom na nawiązanie równorzędnej walki. Porażka i czwarta lokata za Sturmem Graz, Cluj CFR i GrazerAK, a przed takimi firmami jak Slovan, Maribor, Honved, Ferencvaros czy Ujpest Budapeszt to ogromny sukces, który zaowocował chęcią nawiązania współpracy z AP Piłkarskie Nadzieje MOSiR przez takie kluby jak: GrazerAK, Cluj CFR, Cesko-Slovenska Akademia Futbolu, Maribor NK, które to zapowiedziały swój przyjazd do Mielca oraz chęć goszczenia naszych sportowców w swoich miastach. Mielczanie też zostali zaproszeni na przyszłoroczną imprezy odsłonę w węgierskim rejonie Vac.
Wyjazd ten oprócz ogromnego sukcesu sportowego, miał też wiele walorów turystycznych. Dzięki uprzejmości węgierskich organizatorów nasi podopieczni mogli bawić się w przepięknym, nowoczesnym i ogromnym Aquaparku w Sarvar. A działacze AP Piłkarskie Nadzieje zapewnili im niezapomniane chwile na wiedeńskim Praterze oraz krótkie, acz intensywne wycieczki po stolicy Słowacji Bratysławie i czeskim Mikulovie.
Wyjazd ten i organizacja tak wielu atrakcji nie była by możliwa bez pomocy zaprzyjaźnionych firm WB Zakład Metalowy „Wiesław Bożek”, Gayer&Hosaja, Stalmax oraz De-Mont Doradztwo Techniczne, którym z imieniu zawodników ich rodziców i swoim własnym serdecznie dziękuje zarząd AP Piłkarskie Nadzieje.
Skład PN MOSiR Mielec: D.Lolo (trenuje w Wadowicach Górnych), Sz.Bożek- B.Ogiba, K.Maziarz, K.Strugała, M.Gacek, O.Cyganowska, E.Mrozik (r. 2006, trenuje na Smoczce), K.Cyganowski (r.2005), J.Stec (r.2005), T.Bawoł (trenuje w Wadowicach Górnych), J.Żala (trenuje w Radomyślu Wielkim) oraz trenerzy Jacek Cyganowski i Paweł Mrozik