Piknik rodzinny z okazji miejskiego Dnia Praw Zwierząt odbędzie się w ogrodzie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nie braknie też warsztatów plastycznych i pokazów tanecznych. A dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc bezdomnym zwierzętom, świetną przepustką na imprezę będzie przyniesienie ze sobą karmy. Rodzinny piknik z okazji miejskiego Dnia Praw Zwierząt rusza w niedzielę o godz 11.00 w ogrodzie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. (Marta Górecka)
Podczas pikniku rozstrzygnięty będzie też konkurs pt.: 'OdKUPimy nasze Miasto', którego celem było stworzenie plakatu zachęcającego właścicieli czworonogów, by sprzątali po swoich pupilach.
Będzie też wystawa innych prac plastycznych dotyczących praw zwierząt. Ale nie zabraknie innych atrakcji dla dzieci i dorosłych:

Rusza okres wakacyjno-urlopowy, dlatego podczas pikniku sporo miejsca będzie poświęcone właśnie problemowi wyrzucania zwierząt przy wyjeździe na urlop:

Imprezę organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 wspólnie z Muzeum Regionalnym oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt 'Futrzak'. Organizatorzy liczą na to, że w formie zabawowo-piknikowej łatwiej będzie dotrzeć do mieszkańców z informacjami dotyczącymi praw zwierząt i uświadamianiem, że decyzja o kupnie, czy przygarnięciu zwierzęcia powinna być mocno przemyślana bo jest to decyzja na całe życie zwierzęcia. Mówi Magdalena Antonowicz z PSP nr1 i Staowaqrzyszenia 'Futrzak':