Pierwszy Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu organizuje Pierwszy Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie.

Jest to nowe przedsięwzięcie, które mamy nadzieję przyciągnie rzesze biegaczy i nie tylko nad największy po Solinie akwen wodny na Podkarpaciu oraz wpisze się na stałe w ogólnopolski kalendarz biegowy. Organizowany Maraton jest również obecnie jedyną tak dużą imprezą biegową w Województwie Podkarpackim (jedyny bieg maratoński w województwie).

Regularny brzeg Jeziora i stosunkowo niewielkie wzniesienia obecne tylko przy wschodniej linii brzegowej tworzą nie tylko raj dla plażowiczów i windsurferów, ale także idealne miejsce do czynnego uprawiania innych sportów, w tym biegania. Droga biegnąca wokół Jeziora liczy 10 kilometrów. Maratończycy będą mieli do pokonania 4 okrążenia wokół Jeziora, oprócz tego organizowany jest bieg na 10 kilometrów, zawody Nordic Walking także na dystansie 10 kilometrów, biegi plażowicza po najdłuższej zagospodarowanej plaży na Podkarpaciu

To nie koniec  23 czerwca 2012 roku – więcej na stronie Maratonu: www.maratontarnobrzeg.pl