Pieniądze na remonty dróg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ulice Dąbrówki i Fabryczna w Tarnobrzegu, Leśna w Nowej Dębie, a także odcinek drogi powiatowej relacji Ocice – Jadachy zostaną zmodernizowane. Znalazły się na wstępnej liście rankingowej wniosków zakwalifikowanych do realizacji i dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” na 2013 rok.
Około milion złotych dotacji przewidziano na remont dróg powiatowych, ulicy Dąbrówki wraz z budową oświetlenia ulicznego oraz Fabrycznej o łącznej długości ponad półtora kilometra. Szacowany koszt całości inwestycji to 2 miliony 200 tysięcy złotych.
Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu otrzyma dotację w wysokości około 360 tysięcy złotych na przebudowę odcinka drogi relacji Jadachy – Ocice o długości 750 metrów. Inwestycja ma pochłonąć łącznie 840 tysięcy.
W przyszłym roku przebudowana zostanie także ulica Leśna w Nowej Dębie. Na ten cel według listy zarezerwowano około 350 tysięcy złotych dotacji z budżetu państwa. Modernizacja blisko kilometrowego odcinka ma kosztować 785 tysięcy.