Padew Narodowa: To jest wielkie dobrodziejstwo.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Impreza ta cieszy się dużą aprobatą i uznaniem uczestników zabawy i ich rodzin, którzy podkreślają, że dopiero na takim spotkaniu uświadamiają sobie skalę niepełnosprawności.
(Tomasz Łępa)
Uczestnicy podkreślają, że cieszą się nie tylko z obecności innych osób niepełnosprawnych, ale ważna jest dla nich także możliwość wymiany doświadczeń, kontaktów, uściśnięcia ręki, porozmawiania lub choćby tylko zobaczenia nie tylko tak ważnych osobistości jak poseł, marszałek, starosta, wójt gminy, ale także swoich radnych: z terenu gminy, powiatu czy województwa.

Nie zabrakło wesołej zabawy z klaunem Maurycym oraz z ciotką Klotką, koncertu i pokazu tańców Zespołu Pieśni i Tańca Chorzelowiacy, zaś wszyscy bawili się przy dźwiękach kapeli PADWIANIE. Spotkanie takie to wielkie otwarcie się na drugiego człowieka wyjaśnia proboszcz parafii Zachwiejów ksiądz Leszek Wiech

W Padwi Narodowej odbyła się po raz trzynasty gminna impreza kulturalno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Padew Narodowa pn.' IGRASZKI MIKOŁAJKOWE”. Wzięło w niej udział blisko 70 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Impreza ma na celu zintegrowanie osób niepełnosprawnych z terenu gminy i ich rodzin, umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z władzami Gminy, radnymi i zaproszonymi gośćmi. Mówi wójt gminy Padew Narodowa, Robert Pluta.