Ostrowiec Świętokrzyski: Budżet obywatelski.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dwie inwestycje infrastrukturalne i trzy projekty związane z kulturą mają być zrealizowane jeszcze w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Władze miasta chcą przeznaczyć na ten cel około 200 tysięcy złotych. To o 50 tysięcy więcej, niż pierwotnie planowano.
Pilotażowy projekt budżetu obywatelskiego samorząd Ostrowca realizował po raz pierwszy. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 55 zgłoszonych inicjatyw, które przeszły weryfikację formalną – 42 dotyczyło inwestycji i remontów związanych z infrastrukturą, 13 – wydarzeń kulturalnych.
Z pierwszej grupy projektów najwięcej głosów zdobył pomysł modernizacji placu zabaw przy ul. Niskiej. Mieszkańcy poparli też drugi w rankingu głosowania projekt – budowę drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Publicznych nr 2 na Osiedlu Stawki.
W województwie świętokrzyskim o budżecie obywatelskim w ramach samorządowych budżetów na 2016 rok decydują mieszkańcy m.in. Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Buska-Zdroju i Sandomierza. Przedsięwzięcia powinny być zrealizowane do końca roku.
(Dominika Miś)