Ostrowiec Św.: Szkolne podsumowanie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kilkanaście procent uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ostrowieckim pochodzi z innych powiatów. Nowy rok szkolny w klasach pierwszych rozpoczęło przed tygodniem ponad 1200 uczniów.
W Ostrowcu Świętokrzyskim działa jedenaście szkół ponadgimnazjalnych: cztery licea, cztery technika i trzy szkoły zawodowe. Dokumenty do klas pierwszych w tych szkołach złożyło 1220 absolwentów gimnazjów, w tym 150 spoza powiatu
ostrowieckiego. Jak wyjaśnia Maciej Kuszewski, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego, jest to m.in. efekt naboru do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
Powstały tam dwie klasy licealne i jedna gimnazjalna, jeden oddział ośrodka piłkarskiego i dwie typowe klasy licealne. Urzędnik ocenia, że to efekt pracy trenerów, którzy jeżdżą, szukają i namawiają do nauki w ostrowieckiej szkole.
Wśród liceów ogólnokształcących największą popularnością cieszyło się LO im. S. Staszica. Dla 186 kandydatów utworzono tu 5 oddziałów.
Wśród szkół technicznych największe oblężenie przeżył Zespół Szkół nr 3, do którego dokumenty złożyło 234 kandydatów. Działa tam sześć klas pierwszych, w tym dwie informatyczne, mechatroniczna, elektroniczna oraz klasa technik krajobrazu, do której zgłosiło się 33 osoby.