Ostrowiec Św.: Dziś 'Wielki ostrowiecki piknik rodzinny'.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Radio Leliwa

Wielki ostrowiecki piknik rodzinny odbędzie się na stadionie sportowym pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Wł. Broniewskiego a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
Podczas pikniku odbędzie się finał akcji 'Kilometry dobra', do której przystąpiły Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Siostry zbierają pieniądze na remont drugiej części placówki opiekuńczo-wychowawczej 'Nasz Dom'. Na koniec akcji wszystkie pieniądze wypłacane są w złotówkach i układa się z nich metr po metrze kilometry dobra.
Komenda Powiatowa Policji przygotuje pokaz sprzętu policyjnego, znakowanie rowerów oraz pokaz tresury psa policyjnego.
Na stoisku Izby Administracyjno-Skarbowej z Kielc zaprezentowane zostaną przedmioty zarekwirowane m.in. na podstawie przepisów o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).
Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski przygotuje wystawę oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje sprzęt, samochód strażacki oraz zrealizuje pokaz rozcinania samochodu.
Odbędzie się też prezentacja i sprzedaż prac wykonanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu 'Szansa' w Ostrowcu Św..
Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. zorganizuje podczas pikniku 'Białe miasteczko' gdzie będzie można za darmo wykonać badania mammograficzne, densytometryczne, wzroku, słuchu i dermatoskopowe.
Swoje stoisko przygotuje również Brygada Świętokrzyska Wojsk Obrony Terytorialnej.
Stoisko Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim i Muzeum w Krzemionkach zorganizują warsztaty dla dzieci.
Warsztaty plastyczne, malarskie i rysunkowe będą miały miejsce na stoisku Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
(Joanna Sarwa)
Dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim 'Wielki Ostrowiecki Piknik Rodzinny'.
Wpisuje się on w jubileusz rodzin diecezji sandomierskiej w ramach 200-lecia jej powstania i Rok Rodziny w powiecie ostrowieckim obchodzony pod hasłem 'RODZINA – NASZA TROSKA, NASZ SKARB'.
Mówi dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin diecezji sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber: