Osiek: Grupa Azoty inwestuje.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Instalacja do pastylkowania siarki za 25 milionów złotych – to nowa inwestycja Grupy Azoty w Siarkopolu Osiek. Domeną grupy AZOTY jest działalność w zakresie tworzyw konstrukcyjnych, surowców do ich wytwarzania oraz nawozów mineralnych.
Produkowana nową metodą siarka granulowana to wyrób o wysokiej jakości, który pozwoli Spółce rozszerzyć ofertę, a tym samym pozyskać odbiorców na nowych rynkach.
Nowa instalacja odpowiada na potrzeby klientów poszukujących siarki o bardzo niskiej zawartości wilgoci. Siarka pastylkowana spełnia te rygorystyczne wymogi. Produkcja siarki nową metodą jest też o wiele bardziej efektywna. Stosowana do tej pory technologia powodowała szybkie zużywanie się urządzeń do mielenia siarki, co wymuszało częste postoje i remonty instalacji. Nowe rozwiązanie granulacji siarki metodą suchą, opartą na przyjaznej środowisku technologii, jest efektem dążenia spółki do usprawnienia procesu produkcji. Produkt skierowany jest przede wszystkim do przemysłu gumowego i nawozowego.
Warta 25 milionów złotych instalacja to dopiero pierwszy etap rozbudowy zakładu górniczego w Osieku. Do końca przyszłego roku spółka uruchomi jeszcze dwie taśmy do pastylkowania siarki. Ich koszt to kolejne 7 milionów.
(Marcin Gabrek)