Orkiestrowy rekord Kolbuszowej. Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych w powiecie mieleckim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wiemy już, ile udało się zebrać kolbuszowskim woluntariuszom 21 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kolbuszowej. Wielogodzinne kwestowanie dało rezultaty i konto Wielkiej Orkiestry zasiliło ponad 27 tysięcy złotych. Choć w porównaniu do dużych miast Podkarpacia, kwota ta nie rzuca na kolana, to i tak stanowi nowy rekord Kolbuszowej.
Miejscowi wolontariusze zbierało pieniądze nie tylko w miasteczku nad Nilem, ale również w: Kolbuszowej Górnej i Dolnej, Weryni, Zarębkach, Trzęsówce, Cmolasie, Niwiskach i Dzikowcu. Oprócz tradycyjnej zbiórki datków przeprowadzono w Liceum Ogólnokształcącym licytację ofiarowanych przedmiotów. Głównym organizatorem 21 finału orkiestry było Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej.
Na blisko 150 tysięcy złotych Wielka Orkiestra zagrała w powiecie mieleckim. W samym Mielcu udało się zebrać dziewięćdziesiąt jeden i pół tysiąca złotych, w Chorzelowie – dwanaście tysięcy siedemset złotych, w Borowej – sześć tysięcy czterysta złotych, w Wadowicach Dolnych osiemnaście tysięcy osiemset złotych i w Radomyślu Wielkim piętnaście tysięcy siedemset złotych. I na tym nie koniec, bo w dalszym ciągu trwają orkiestrowe licytacje internetowe.
(Paweł Galek)