"Opowiedz mi Stalową Wolę".

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Akcja „Opowiedz mi Stalową Wolę” poprzedza czwartą edycję “Miasta Komiksów” i od niej zależne jest powstanie komiksu o wyjątkowych miejscach na mapie Stalowej Woli. Chodzi o to, aby wyłonić miejsca, z którymi wiążą się różne historie i wspomnienia. Organizatorzy akcji zachęcają do opowiedzenia o tym wszystkim. Historii wysłucha grupa młodych rysowników, którzy z całej Polski przyjadą do Stalowej Woli na warsztaty ze sztuki komiksu. Dzięki nim powstaną komiksowe historie, inspirowane opowieściami.
Kto chciałby, aby jego opowiadanie zostało zobrazkowane, a następnie wydane w komiksowym albumie, powinien zgłosić swoją chęć współpracy, pisząc pod adres: opowiedz.stw@gmail.com. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną zaproszeni do udziału w projekcie, a w nagrodę otrzymają egzemplarz albumu, zawierającego historię 'jego miejsca” wraz z komiksową ilustracją.
Termin zgłoszeń mija 15 czerwca. Warsztaty komiksowe odbędą się natomiast w terminie 29 czerwca- 8 lipca. Wtedy każdy z opowiadaczy spędzi jeden dzień z rysownikiem, aby przekazać mu swoją stalowowolską historię.