Obrazów: Święto Jabłkobrania.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Obrazowie rozpoczęło się XVI Jabłkobranie.
W programie wystawy sadownicze, koncerty oraz występy artystyczne.
Rozpoczął się blok rekreacyjno-sportowy z marszem rekreacyjnym nordic walking 'Jabłoniowym Szlakiem'.
Zaplanowano także Obrazowskie Mistrzostwa w Rodzinnym Wędkowaniu w ramach 'Rybkobrania 2015', zaś Kryształowe Jabłko wójta gminy Obrazów otrzyma najlepszy zawodnik Obrazowskiego Biegu Przełajowego.
Od 14:30 występy przedszkolaków pn. 'Zaczarowany Świat' oraz prezentacja artystyczna szkół z gminy Obrazów. O godzinie 19:00 rozpocznie się przedstawienie zatytułowane 'Wiejskie zrękowiny' w wykonaniu grupy teatralnej z Kleczanowa, laureata
Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego 'Wyrażamy siebie w sztuce'. Ponadto w programie jabłkowego święta konkurs 'Euro Sołtys 2015', koncert gwiazdy wieczoru – After Party, oraz występy zespołów Playboys i Baflo.
W niedzielę o 12:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta dziękczynna, po której odbędzie się część obrzędowa jedynych sadowniczych dożynek w kraju. W godzinach od 9:00 do 17:00 uczestnicy imprezy będą mogli dowiedzieć się o innowacjach sadowniczych przy licznych stoiskach oraz skonsultować się z doradcami. O godzinie 15:00 zaplanowano koncert zespołu Zbóje, na scenie zaprezentują się również młode talenty, kabaret Moherowe Berety oraz zespół Solaris. Mistrzostwa Polski w piciu soku jabłkowego to konkurs, który z pewnością przyciągnie wielu zawodników. Wieczorem zagra zespół Heaven, ponadto odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Gwiazdą drugiego dnia Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie będzie Donatan i Cleo, koncert rozpocznie się o 20:30.
Patronat medialny Radio Leliwa.