O ostrożność i czujność do osób starszych i ich rodzin apeluje Świętokrzyska policja.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

O ostrożność i czujność do osób starszych i ich rodzin apeluje Świętokrzyska policja.
W ostatnim czasie miały miejsce kradzieże pieniędzy z mieszkań osób starszych. Sprawcy wykorzystując ich nieuwagę i podeszły wiek, kradli ich oszczędności, a potem znikali niekiedy z całym dorobkiem życia pokrzywdzonych.
Do takiego zdarzenia doszło też wczoraj w powiecie sandomierskim. Do 76-letniego gospodarza będącego w tzw. letniej kuchni, przyszła nieznana mu kobieta. Zaoferowała mężczyźnie kupno dywanu. W tym samym czasie prawdopodobnie wspólnicy kobiety, wykorzystując nieuwagę mężczyzny dostali się do wnętrza domu. Po splądrowaniu pomieszczeń ukradli pieniądze – ponad 5 tys. złotych.
Niestety nie jest to odosobniony przypadek, kiedy przestępcy wykorzystują łatwowierność osób starszych.
Od początku roku świętokrzyscy policjanci zanotowali już kilkanaście przypadków wykorzystywania łatwowierności starszych osób przez oszustów, którzy korzystając z różnych sposobów, wzbogacają się kosztem starszych osób. Oszuści ci często próbują coś sprzedać po okazyjnej cenie, podają się za pracowników instytucji państwowych lub też proszą o wsparcie. Dopiero później okazuje się, że starsi ludzie stracili swoje oszczędności.
Najczęściej, aby uniknąć takiego zagrożenia, wystarczy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności.
www.swietokrzyska.policja.gov.pl