Nowy sztandar na stulecie harcerstwa w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zwieńczeniem jubileuszowego zlotu, była polowa msza św. której przewodniczył biskup Sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz.
Ciepłych słów o tarnobrzeskich harcerzach nie szczędziła komendant Chorągwi Podkarpackiej Władysława Domagała

Nie zabrakło także życzeń od władz powiatu tarnobrzeskiego. Mówi starosta Krzysztof Pitra:

Kilkudziesięciu harcerzy z terenu całego powiatu Tarnobrzeskiego wzięło udział w jubileuszowym zlocie, z okazji stulecia istnienia tej formacji w Tarnobrzegu.
Na cztery dni, tereny przy orliku nad Wisłą zamieniły się w prawdziwe harcerskie obozowisko. W trakcie trwania zlotu również mieszkańcy mogli liczyć na mnóstwo atrakcji jak choćby grę miejską.
Jednak najważniejszym punktem było przekazanie tarnobrzeskiemu hucfowi Związku Harcerstwa Polskiego, nowego sztandaru podczas uroczystego apelu z udziałem władz samorządowych, władz związku oraz osób które wspierają formację.
Jak podkreślała w swoim okolicznościowym apelu Józefa Germańska, szefowa tarnobrzeskiego hufca, skauci przez ostatnie 100 lat nie mieli wcale łatwo. Musieli zmierzyć się najpierw z wojną, a później z odbudową ojczyzny. Dziś przekazują młodemu pokoleniu wiedzę o tamtych wydarzeniach i o bohaterach tamtych dni.
Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz w swoim wystąpieniu podkreślał z kolei że harcerstwo kreuje charakter człowieka: